Wybielanie zębów

Zaniedbane, żółte zęby wpływają na estetykę uśmiechu, o którym mówi się, że jest naszą najlepszą wizytówką. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odmienić ich wygląd. Zabieg wybielania zębów jest na wyciągnięcie ręki. W naszym gabinecie wykonujemy skuteczne i bezpieczne dla szkliwa nakładkowe wybielanie zębów.

Wybielanie zębów – na czym polega?

Zabieg wybielania zębów wykonujemy jedynie w sytuacji, gdy uzębienie jest zdrowe i oczyszczone ze złogów kamienia nazębnego. Dlatego na początku lekarz wykonuje przegląd zębów. Jeśli zauważy ubytki próchnicowe – najpierw skieruje na ich leczenie. Podobnie jeśli zęby wymagają oczyszczenia z osadu i kamienia nazębnego – w pierwszej kolejności wykonujemy zabiegi higienizacji zębów – skaling, piaskowanie i polerowanie. Dzięki temu zęby zostaną równomiernie rozjaśnione.

W naszym gabinecie oferujemy profesjonalne wybielanie zębów z użyciem specjalnych nakładek, nazywanych także szynami. Na początku pobieramy wycisk zębów. Na jego podstawie przygotowywane są przezroczyste, silikonowe nakładki, idealnie dopasowane do zębów pacjenta, przez co także komfortowe w noszeniu.

Razem z nimi przekazujemy także specjalny środek wybielający, którym wypełnia się nakładki przed założeniem na zęby. Szyny zakłada się samodzielnie na noc. Uzyskanie doskonałego efektu wybielenia zębów w dużej mierze zależne jest od samodyscypliny pacjenta.

Nakładkowe wybielanie zębów w Smile Up

Wybielanie zębów powinno być przede wszystkim bezpieczne i profesjonalne. Domowe sposoby bez kontroli stomatologa mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dlatego zalecamy, aby postawić na sprawdzone metody wybielania zębów u dentysty.

Wybielanie zębów metodą nakładkową trwa zazwyczaj dwa tygodnie. Jeśli pacjent będzie pamiętał o kilku ważnych zasadach, może liczyć na długie utrzymanie się efektu wybielania nakładkowego. Zalecenia, do jakich powinien się stosować przez co najmniej dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu, dotyczą przede wszystkim stosowania tzw. białej diety. Posiłki nie powinny zawierać składników, które wywołują przebarwienia zębów – kawy, czerwonego wina, buraków, jagód i tego typu produktów. Ponadto zalecamy powstrzymywanie się w tym czasie od palenia tytoniu.

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów uzyskania białych zębów jest wybielanie nakładkowe. Efekty kuracji są widoczne już po kilku pierwszych aplikacjach. Po przeprowadzonym zabiegu zęby są zauważalnie bielsze, a uśmiech zyskuje nowy blask.

Wybielanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. U niektórych pacjentów po jego wykonaniu może pojawić się nadwrażliwość, która mija po kilku dniach. W tym czasie warto unikać napojów i posiłków o bardzo wysokich lub niskich temperaturach. Warto również podkreślić, że stabilizacja efektu wybielenia trwa do dwóch tygodni. W tym czasie zalecamy stosować się do tzw. białej diety – czyli pokarmów pozbawionych barwników, gdyż mogłyby one spowodować powstanie przebarwień.

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Nakładkowe wybielanie zębów posiada wiele zalet. Jest to metoda nieinwazyjna, o wysokiej skuteczności, która pozwala cieszyć się ładnym uśmiechem nawet przez kilka lat, a wszystko możliwe jest do osiągnięcia w bardzo krótkim czasie, nawet w przeciągu kilku dni! Zatem, jest to doskonała opcja nie tylko dla osób, które marzą o śnieżnobiałym odcieniu uzębienia, lecz także dla wszystkich pragnących rozjaśnić swoje zęby choćby o jeden odcień.

Efekty nakładkowego wybielania zębów to zauważalnie bielsze zęby. Właściwy jasny kolor pojawia się w ciągu dwóch tygodni od zakończenia zabiegu.

Cennik

Wybielanie zęba martwego (wewnątrzkoronowe)
100 zł /wizyta
Wybielanie nakładkowe (komplet nakładek + preparat wybielajacy )
1000 zł
Wybielanie nieinwazyjne leczenie "białych plam" i wcześniej próchnicy
ICON
200 zł / 1 ząb

Cieszymy się wyjątkową renomą

Opinie o pracy Smile Up

Umów wizytę w Smile Up!

Skontaktuj się

Nasz adres

Smile Up Stomatologia

Anna Kęckiewicz, Dagmara Orlik-Grabowska

Al. Armii Krajowej 32, 09-410 Płock

Godziny otawrcia:

pon. - czw: 09:00 - 18:00
pt: 09:00 - 16:00
sob. - niedz: nieczynne
godziny przyjęć chirurga: wtorek od 18:30

Adres email

smileup@op.pl

Napisz do nas

Wypełnij formularz

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij
formularz i skontaktujemy się z Tobą.