Chirugia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz przyległych do niej okolic. Najczęściej kojarzona jest z ekstrakcją zębów, np. problematycznej ósemki, jednak jej zakres jest dużo szerszy. Chirurg stomatolog przeprowadza również zabiegi implantacji, resekcji wierzchołków korzeni, wycięcia zmian z błony śluzowej jamy ustnej, czy też podniesienie dna zatoki szczękowej.

Chirurgia Stomatologiczna – na czym polega?

Chirurgia jamy ustnej to połączenie wiedzy stomatologicznej z chirurgiczną. Dobry chirurg stomatolog potrafi wykonać nawet bardzo zaawansowane zabiegi. Dodatkowo lekarz tej specjalizacji zazwyczaj współpracuje z innymi specjalistami prowadząc kompleksowe leczenie. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są w trakcie leczenia implantologicznego, ortodontycznego lub periodontologicznego. Są one bezbolesne, ponieważ przeprowadzamy je w znieczuleniu miejscowy, zatem pacjent nie musi obawiać się jakiegokolwiek bólu.

Nasz gabinet chirurgii jamy ustnej wyposażyliśmy w najnowszy sprzęt i wysokiej jakości materiały. Nasi pacjenci mogą mieć pewność, że każdy zabieg wykonany będzie najmniej inwazyjnie jak to możliwe, a zarazem maksymalnie skutecznie. Nasz personel medyczny to stomatolodzy, których doświadczeniu można zaufać.

Chirurgia jamy ustnej – zabiegi

Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii jamy ustnej należy usuwanie ósemek, resekcja wierzchołka korzenia i podniesienie dna zatoki szczękowej.

Usuwanie ósemek rozpoczyna się od badań diagnostycznych, dzięki którym chirurg może zapoznać się z ułożeniem i anatomią zęba. Na ich podstawie planuje ekstrakcję. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas zabiegu. Staramy się przeprowadzić ekstrakcję w sposób jak najmniej inwazyjny i maksymalnie precyzyjny. Na zakończenie nasi pacjenci otrzymują szczegółowe informacje dotyczące wskazań pozabiegowych.

Resekcja wierzchołka korzenia ma na celu usunięcie zmienionego fragmentu korzenia wraz z zainfekowaną tkanką. Tego rodzaju schorzenie powstaje na skutek powikłań po leczeniu kanałowym. Aby uratować ząb, chirurg musi delikatnie naciąć śluzówkę w okolicy korzenia zęba, wyciąć tzw. okienko kostne i odciąć chory wierzchołek korzenia zębowego. W to miejsce chirurg wprowadza materiał kościozastępczy, aby uzupełnić usunięty fragment kostny. Na koniec miejsce to jest zszywane. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowe, zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Natomiast podniesienie dna zatoki to zabieg, który wykonujemy, gdy pacjent zgłasza się na leczenie implantologiczne, jednak z powodu niedostatecznej ilości kości pomiędzy zatoką szczękową, a jamą ustną nie może być ono wykonane. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnego materiału kościotwórczego lub własnego przeszczepu kostnego pacjenta. Efektem takiej sterowanej regeneracji kości jest jej przekształcenie w pełnowartościową kość, do której mogą być mocowane implanty.

Cennik

Badanie histopatologiczne zmiany
120 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba
550 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego (wycena indywidualna)
800 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego jednokorzeniowego
350 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba stałego wielokorzeniowego
400 zł
Hemisekcja, radektomia
500 zł
Konsultacja chirurgiczna
200 zł
Nacięcie ropnia
150 zł
Nacięcie ropnia z drenażem
450 zł
Odsłonięcie zęba zatrzymanego do leczenia ortodontycznego (wycena indywidualna)
500 zł
Opatrunek chirurgiczny
50 zł
Plastyka dziąsła (gingiwektomia) / jeden ząb
200 zł
Plastyka wyrostka zębodołowego
350 zł
Procedurą z zakresu chirurgii
1 000 zł
Przeszczep kości (wycena indywidualna)
3 000 zł
Resekcja wierzchołka korzenia
1 100 zł
Szycie zębodołu
80 zł
Toaleta suchego zębodołu
50 zł
Usunięcie zęba mlecznego
170 zł
Wycięcie kaptura dziąsłowego (plastyka dziąsła)
250 zł
Wycięcie zmiany w obrębie jamy ustnej
450 zł
Zabieg z zastosowaniem preparatów kościozastępczych (wycena induwidualna)
1 500 zł
Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego
450 zł
Wycięcie/plastyka wędzidełka
350 zł

Cieszymy się wyjątkową renomą

Opinie o pracy Smile Up

Umów wizytę w Smile Up!

Skontaktuj się

Nasz adres

Smile Up Stomatologia

Anna Kęckiewicz, Dagmara Orlik-Grabowska

Al. Armii Krajowej 32, 09-410 Płock

Godziny otawrcia:

pon. - czw: 09:00 - 18:00
pt: 09:00 - 16:00
sob. - niedz: nieczynne
godziny przyjęć chirurga: wtorek od 18:30

Adres email

smileup@op.pl

Napisz do nas

Wypełnij formularz

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij
formularz i skontaktujemy się z Tobą.