Stomatologia estetyczna dostarcza szereg rozwiązań na poprawę wyglądu uśmiechu. Jednym z nich są licówki pełnoceramiczne. To rozwiązanie bardzo wytrzymałe, estetyczne, które służy pacjentom przez lata. Trwałość efektów zabiegu jest tym dłuższa, im lepsze materiały zostały w nim wykorzystane.

Czym są licówki na zęby?

Licówki pełnoceramiczne mają postać cienkich płatków wykonanych z porcelany. Mocowane są do przedniej (licowej) powierzchni zębów. Stosowane są w celu ukrycia:

  • przebarwień zębów, których nie da się usunąć w inny sposób,
  • mało estetycznych wypełnień kompozytowych widocznych podczas uśmiechu,
  • niedoskonałości zębów, takich, jak ukruszenie, pęknięcie,
  • diastemy i innych nieestetycznych szpar między zębami.

Dodatkowo licówki to doskonały sposób odświeżenia wyglądu uśmiechu, gdy zęby wraz z wiekiem utraciły swoją estetykę. Licówki mogą także nieco poprawić kształt zębów i nadać im nowej harmonii.

Zastosowanie licówek na zęby to zabieg, który cieszy się nieustającą popularnością. Wypływa to z szeregu zalet, które posiada. Licówki pełnoceramiczne są biozgodne, czyli nie wpływają negatywnie na nasz organizm i są bezpieczne dla alergików. Ten typ licówek charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem, do złudzenia przypominającym naturalne zęby. Dzieje się tak ze względu na duży stopień przezierności.

Ponadto materiał, z jakiego są wykonane, jest odporny, bardziej niż naturalne zęby, na osadzanie się kamienia nazębnego oraz na powstanie przebarwień, dzięki czemu przez długi czas wyglądają bardzo naturalnie i są łatwe w utrzymaniu higieny.

Licówki pełnoceramiczne w Smile Up

W trosce o doskonale wyglądający, ale też bardzo trwały efekt zabiegu w naszym gabinecie korzystamy jedynie z wysokiej jakości materiałów. Przebieg zabiegu z zastosowaniem licówek pełnoceramicznych zaczyna się od sprawdzenia stanu zębów pacjenta i wywiadu lekarskiego. Stomatolog na początku musi sprawdzić, w jakim stanie są zęby, na które będą wykonywane licówki.

Jeśli odkryje na nich zmiany próchnicowe – kieruje pacjenta na stosowane leczenie. Licówki mogą być założone jedynie zdrowe zęby. Próchnica i choroby przyzębia są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Kolejny krok to precyzyjne oczyszczenie zębów z płytki nazębnej i kamienia. Wykonujemy zabiegi higienizacji. Dodatkowo pacjent może zastanowić się na wykonaniem zabiegu wybielania zębów, dzięki któremu uśmiech stanie się jeszcze bielszy.

Zabieg wykonania licówek rozpoczyna się od delikatnego preparacji powierzchni wargowej zęba. Następnie pobieramy wycisk zębów, który jest niezbędny do wykonania licówek – idealnie dopasowanych pod kątem kształtu, wielkości i koloru do pozostałych zębów. Na czas oczekiwania na ostateczny efekt osadzane są tzw. licówki tymczasowe, dzięki którym pacjent nie czuje się skrępowany. Na ostatniej wizycie na zęby mocujemy docelowe, indywidualnie przygotowane dla pacjenta licówki pełnoceramiczne.

Licówki na zęby – efekt pięknego uśmiechu

Licówki pełnoceramiczne to szybka i doskonała metamorfoza uśmiechu. Zęby muszą być co prawda wcześniej oszlifowane, ale w porównaniu z innymi formami uzupełnień protetycznych, obszar preparacji jest dużo mniejszy.

Cieszymy się wyjątkową renomą

Opinie o pracy Smile Up

Umów wizytę w Smile Up!

Skontaktuj się

Nasz adres

Smile Up Stomatologia

Anna Kęckiewicz, Dagmara Orlik-Grabowska

Al. Armii Krajowej 32, 09-410 Płock

Godziny otawrcia:

pon. - czw: 09:00 - 18:00
pt: 09:00 - 16:00
sob. - niedz: nieczynne
godziny przyjęć chirurga: wtorek od 18:30

Adres email

smileup@op.pl

Napisz do nas

Wypełnij formularz

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij
formularz i skontaktujemy się z Tobą.