Bonding zębów to ostatnio coraz bardziej popularny zabieg z zastosowaniem bezpośrednich licówek kompozytowych. Pozwala on na zmianę kształtu i koloru zębów oraz na zamaskowanie ich niewielkich niedoskonałości. Efekt? Uśmiech staje się ponownie estetyczny i harmonijny bez konieczności wykonania inwazyjnego zabiegu!

Co to jest bonding zębów?

Bonding zębów to nieinwazyjna technika szybkiej poprawy wyglądu naszego uśmiechu. Efekt uzyskujemy podobny, jak podczas założenie licówek porcelanowych, z tym że różni się on od niego sposobem przeprowadzenia oraz rodzajem i trwałością zastosowanego materiału. Bonding wykonujemy na jednej wizycie i nie wymaga on inwazyjnego opracowania zębów. Jego trwałość jest jednak krótsza od licówek porcelanowych, gdyż wynosi około 5 lat.

Zabieg bondingu jest bezbolesny, nie wymaga nawet zastosowania znieczulenia. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest niewyleczona próchnica i choroby przyzębia, dlatego przed jego wykonaniem stomatolog sprawdza stan zębów i w razie znalezienia ubytków, kieruje na odpowiednie leczenie. Następnie zabieg bondingu wykonywany jest na zdrowych zębach.

Jak wykonuje się zabieg bondingu?

Bonding zębów to zabieg, który wymaga jedynie niewielkiej preparacji zębów. Na wstępie stomatolog oczyszcza bardzo dokładnie powierzchnię zębów. Następnie wytrawia ich powierzchnię specjalnym kwasem i płucze. Dopiero po tych czynnościach nakłada na zęby materiał kompozytowy.

W naszym gabinecie korzystamy jedynie z wysokiej jakości materiałów, tak aby efekt zabiegu był maksymalnie trwały i estetyczny. Jego odcień lekarz indywidualnie dobiera do koloru pozostałych zębów pacjenta. Również kształt nie odbiega od wyglądu reszty zębów.

Bonding na zęby – efekty zabiegu

Współczesna medycyna dostarcza wysokiej jakości materiałów kompozytowych, dzięki czemu bardzo dobrze naśladują prawdziwe uzębienie. Efekty bondingu są zatem bardzo naturalne i widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu. Jeśli nasi pacjenci poszukują szybkiej metody poprawy wyglądu uśmiechu, np. przed ślubem lub inną ważną uroczystością, bonding będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zęby stają się równe, bielsze i o ujednoliconej barwie, a ich mankamenty, takie jak diastema (nieestetyczna szpara między zębami), ukruszenie czy pęknięcie zęba – skutecznie ukryte. Bonding pozwala także skorygować kształt i wyrównać pozycję koron zębów.

Cieszymy się wyjątkową renomą

Opinie o pracy Smile Up

Umów wizytę w Smile Up!

Skontaktuj się

Nasz adres

Smile Up Stomatologia

Anna Kęckiewicz, Dagmara Orlik-Grabowska

Al. Armii Krajowej 32, 09-410 Płock

Godziny otawrcia:

pon. - czw: 09:00 - 18:00
pt: 09:00 - 16:00
sob. - niedz: nieczynne
godziny przyjęć chirurga: wtorek od 18:30

Adres email

smileup@op.pl

Napisz do nas

Wypełnij formularz

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym gabinecie. Wypełnij
formularz i skontaktujemy się z Tobą.